Paradiss vlasy & vizáž Námestovo

Zhrnutie najčastejších chýb pri líčení, odskúšanie samej na sebe odporúčam ako prvé.

1. Žiaden krém pod makeup

Mnoho žien si nanáša makeup rovno na očistenú pleť. Bez krému. Či bázy. Je to chyba z rôznych dôvodov. Pleť nemá potrebnú ochranu a makeup ju zaťaží. Akákoľvek pleť potrebuje starostlivosť. Aj mastná. Ale tej napr. stačí jemný gélový krém, ľahká hydratácia.

 

2. Príliš málo makeupu

Často počúvam, že zene nedrží makeup. Že proste už poobede nemá nič na tvári. Najčastejší dôvod je PRÍLIŠ MÁLO toho makeupu na pleti. Kvapka alebo dve, nikdy nespravia jednotný a pekný makeup. Nie je to možné. O trvácnosti už nehovoriac. Navyše sa cez deň chytáme, ani si to neuvedomujeme.

 

3. Zlý odtieň makeupu

Na 99% je nutné rešpektovať farbu svojej pokožky. To 1% je pleť, ktorá má zafarbenie spôsobené stavom ako je napríklad ochorenie, stav vyčerpania, kedy máme akoby bezfarebnú či mdlú pleť. V takýchto prípadoch môžeme siahnuť aj po inom odtieni makeupu, ktorý vylepší tento stav. Ale väčšinou by sme si MALI vyberať taký odtieň, ktorý je najbližší našej pleti. Ideálny výber urobíte nanesením jemných čiarok makeupu na líčka. Čiže nie dolu na rozhranie krk – tvár, ale niekde v strede, kde máte možnosť vidieť ako vyzerá pokožka okolo tohto odtieňa. Myslite totiž na to, že na čele je pokožka najtmavšia, to isté na nose, ale najsvetlejšia je na krku.

 

4. Makeup skúšame na predlaktí

Aj keď tento bod úzko súvisí s predchádzajúcou otázkou, rozhodla som sa ho zaradiť ako samostatnú tému. Neviem, kde vzniklo riešenie skúšať makeup na zápästí, ale logicky je to blbosť. Na zápästí máme svetlejšiu pokožku, výraznejšie ružové či fialové zafarbenie, pretože presvitajú žily. Krk je zase partia, ktorá je takmer vždy svetlejšia a aj sa ťažko opaľuje. Všimnite si, že ak si vyberiete makeup podľa farby krku, celá tvár vyzerá ako „omietka“.

 

5. Príliš veľa makeupu, výrazné kontúrovanie

Príliš hrubú vrstvu makeupu je vidieť. Je to neprirodzené, a keď sa k tomu ešte pridruží ostré vykontúrovanie tváre, je to ako z divadla. Dobrý makeup, vhodná technika a kontúrovanie, ktorá sa dá urobiť aj pomocou bronzového púdra úplne stačí. Krémové kontúrovanie si vyžaduje prax s rozpracovaním. A pravdupovediac to nerobia mnohí vizážisti, pretože chvíľu trvá tmavé makeupy rozpracovať.

 

6. Očné viečko bez podkladu

Prečo nedrží očný tieň, alebo prečo to nevyzerá pekne? Je na to viac dôvodov. Jeden z nich je, že vôbec nepoužívate makeup na horné viečko, alebo je len tak ledabolo nanesený na koži. Ak na horné viečko nepoužijete makeup či korektor (rozjasňujúci korektor) a vzápätí jemne neprepudrujete, nemôžete čakať, že tieň bude držať. Samozrejme, ak je vodeodolný, tak držať bude, ale aj tu je jedno ALE. Presvitajú žilky, cievky, a tieň nepôsobí tak pekne, akoby mohol. O držaní nehovoriac.

 

7. Čierna linka do vnútra oka

Čierna ceruzka do vnútornej línie oka nepatrí, ak máte malinké očká alebo dokonca hlboko posadené. ALE ak je oko perfektne nalíčené tieňmi, ktoré oči opticky zväčšia, je niekedy čierna ceruzka v oku skvelá a vytvorí dramatický a veľmi sexy pohľad. Avšak takéto líčenie je naozaj výrazné a je dobré vnímať, či naozaj pomôže alebo ublíži (biela ceruzka zväčšuje oči). Čierna ceruzka v oku dokáže zvýrazniť oko, ale aj potlačiť. Všetko záleží od techniky, akou bude celé oko nalíčené.

 

8. Instagramové obočie

INSTAOBOČIE – moja definícia: hrubé orámovavé hoci krásne vytieňované obočie, ktoré nepasuje každej tvári. Poväčšinou je na fotkách vyretušované okolie, čisté akoby namaľované.
Takže nedržať sa za každú cenu toho.

 

9. Prečo je super používať kontúrovaciu paletu a naučiť sa kontúrovať

  • ak máte plnšiu tvár, zoštíhli vás to
  • ak máte úzku tvár, dá tvári plnosť
  • ak máte širší či naopak užší alebo dlhý nos, pomôže tieto proporcie zharmonizovať
  • nejde o to, že je to IN, zdravé kontúrovanie umožní vrátiť pleti sviežosť, i akúsi omladzujúcu plnosť

 

10. Príliš veľa rozjasňovača

Možno ste si všimli, že niektoré tutoriály na webe sú naozaj hodne „premastené“
Vyzerá to dobre na fotke, či kamere, ale naživo určite nie. Primeraná dávka rozjasňovača krásne rozžiari tvar. Zvážiť treba, či treba rozjasnovač mastnej pleti a ešte v lete….

Zdieľajte tento článok:

O autorovi

Študovala Obchodnú Akadémiu v Tvrdošíne, najviac ju bavila angličtina a najmenej účtovníctvo. Keďže jej maminka je kozmetička, tak už počas štúdia smerovali jej kroky k tomu naučiť sa, ako ženy skrášliť. Postupne vznikla myšlienka otvoriť si salón, ktorý je zameraný na vlasy aj vizáž, a tak v roku 2009 si začala plniť svoje nové ciele. Pred otvorením absolvovala rekvalifikáciu v Bratislave a pracovala ako kaderníčka v Londýne a Norwichi jeden rok.