Paradiss vlasy & vizáž Námestovo

Bohužiaľ sme. Vo veľmi veľa smeroch – ale chcem otvoriť tému vzhľad.

Okrem Facebooku, ktorý už beriem ako súčasť svojho života som sa dostala aj na Instagram. Wau! Moje prvé rolovanie fotiek bolo plné nadšenia. Sledujem čo chcem, čo sa mi páči, inšpirácia sem a tam. Človek by povedal aké užastné. Až do momentu, kedy má to začalo unavovať. Každá z nás sa porovnávame. Veď nie nadarmo sa hovorí, že sa fintíme hlavne kvoli žene/kolegyni/susede a ak sa to páči aj mužom tak len príjemný bonus. Ale precitnúť a priznať si, že sa porovnávate so ženami, ktoré ani nepoznáte, tak to Vám poviem je už iná káva. Teraz hovorím o porovnávaní seba samej, nie svoju prácu či biznis. To je ina téma….

To, že sa maľujem a upravujem rada, je veľkou výhodou, keďže robím to čo robím. Ale… som aj matka, manželka, kuchárka, upratovačka a nemám vôbec čas na seba! Teda nemala som…. Dookola to isté, všetko aby fungovalo na 100%.

Aby som rýchlo schudla. Aby som mala každý deň teplú večeru pre mojich chlapcov. Aby som mala v byte poriadok. Aby bolo vždy nakúpené. Aby som mala vždy super účes. Aby som sa ráno stihala krásne nalíčiť. Aby som stihla vyvenčiť psa. Aby som som popritom všetkom stihala aj pracovať a mať kopu energie na zákazníčky.

Dá sa to? Dá. Ale. Nedá sa to keď to chceme všetko dokonale. Takže som ubrala plyn.

Cvičím, aby som bola silná, nie chudá. Jem tak ako mi chutí. Takže mám obdobia, že si dávam pozor a inokedy zase hľadám v jedle iba energiu, aby som zvládla deň. V byte mám svoj poupratovaný neporiadok a nemám rada neohlásené návštevy. Keď nestihnem nakúpit, pošlem manžela. Keď mám mastné vlasy, dám si suchý šampón alebo čelenku. Keď sa nestíham nalíčiť podľa svojich predstáv, urobím si len rýchly základ (lepšie ako nič).

Keď nestíham venčiť psíka na dlhé prechádzky, tak má krátke. Učím sa oddychovať. Čítam knihy (ale bohužiaľ len po kúskoch pri deťoch) chodím na masáž, aby si moje telo oddýchlo… a opakujem si, ako to všetko zvládam. Povedzte si to tiež. Nebuďte na seba taká prísna. Je mi úplne jedno, či to robím dobre podľa predstáv niekoho iného. Už na mňa nemajú sociálne siete taký vplyv a už neverím všetkému čo tam vidím.

A či riešim vzhľad keď s ním robím? Jednoznačne. Nikdy ho neprestanem riešiť úplne. Ale už má nebaví byť večne nespokojná so svojimi nedostatkami. Povedala som si, že z toho urobím výhodu a nebudem chcieť byt dokonalá. Mne sa páči byt nedokonalá. To znamená originálna.

Je veľmi ironické, že práve ja ponúkam služby, ktoré sú hlavne o vzhľade a sama sa snažím v súkromí nezakladať si výlučne na tom, ako som učesaná a nalíčená. Upresním… pre mňa je úplne automatické a dokonca má to aj teší, keď si pekne upravím vlasy a pekne sa nalíčim. A teším sa aj keď sa idem farbiť a urobím si obočie. Je mi to prirodzene. Ale robím to v norme. Pre dobrý pocit, proste sa mi to tak páči a cítim sa v tom dobre.

Kedysi som však nosila aj účesy, v ktorých som sa necítila dobre, len aby som mala pocit, že zmena. Kedysi som bez umelých rias nevedela fungovať. Kedysi, aj na prechádzku s kočíkom nepohodlný outfit len aby som sa zapadla medzi tie módne maniačky. Všetko to však bolo len kvôli porovnávaniu. Teraz už som sama sebou a musela som na to dozrieť. A už nikdy by som nechcela mať znovu 20 rokov…alebo jedine ak s týmto rozumom.

Ja na svojej praci milujem to, že môžem ovplyvniť výsledok a že komunikujeme. Môj štýl nie je urobiť zmenu za každú cenu. Vyzdvihujem na žene jej prednosti aj účesom a makeupom a zohľadňujem koľko ona sama chce obetovať česaniu či líčeniu času.

V prípade nevesty dokonca častokrát nesúhlasím s tým čo si vybrala, lebo to vôbec na ňu nesedí. Všetko je o komunikácii a za každých okolností buďte sama sebou. A ak máte v tom chaos, čo znamená byť sama sebou, verte, že raz na to prídete.

Ak sa cítite dobre aj v odrastených šedinách, bez makeupu a s vlasmi stále v cope, no a? Máte iné prednosti, ktoré vy sama určite tušíte.

Alebo naopak ak sa cítite dobre len ak máte dokonalú manikúru, super vyfúkané vlasy, a krásne obočie – tak to tak robte!

Každá sme iná. Ponúkam služby, vďaka ktorým budete mať určite krajšie vlasy a sviežu tváričku… ale otázka je, či je to pre vás to, čo vás napĺňa. Starať sa o seba. Brať to ako relax – posedieť u kaderníčky.
Pokial nie, asi sa neuvidíme, ale aj tak ste originálna.

Zdieľajte tento článok:

O autorovi

Študovala Obchodnú Akadémiu v Tvrdošíne, najviac ju bavila angličtina a najmenej účtovníctvo. Keďže jej maminka je kozmetička, tak už počas štúdia smerovali jej kroky k tomu naučiť sa, ako ženy skrášliť. Postupne vznikla myšlienka otvoriť si salón, ktorý je zameraný na vlasy aj vizáž, a tak v roku 2009 si začala plniť svoje nové ciele. Pred otvorením absolvovala rekvalifikáciu v Bratislave a pracovala ako kaderníčka v Londýne a Norwichi jeden rok.