Paradiss vlasy & vizáž Námestovo

Poznáte to? Kúpite si v drogérii farbu, modelka na krabičke sa pýši krásnymi gaštanovými vlasmi a vy večer, po nanesení a umytí farby vidíte veľmi, veľmi tmavú farbu. To ste nechceli. Nevyznáte sa však v tom, poviete si, to sa vymyje a neriešite prečo sa to stalo. Ráno sa k tomu viac nalíčite, lebo inak ste akási bledá. Po pár týždňoch, keďže sa zmýva pomalšie, ako ste chceli, si už na seba aj zvykáte. Tak sa nafarbíte znova a znova, nabaľujete pigment na vlasy a po roku prídete s fotkou orieškovej svetlej a chcete to na posedenie. Nuž, my v kaderníckom obore sa fakt snažíme pochopiť vaše požiadavky, ale niekedy sa jednoducho splniť nedajú. Teda aspoň nie v jeden deň.

Obaľovaný vlas každých 5-6 týždňov po odrastoch aj dĺžkach silným tmavým pigmentom sa môže aj nemusí podariť zosvetliť. Je dôležité vedieť presne, čo všetko ste už na vlasoch napachali.
No a samozrejme, na stiahnutý podklad Vám chytá nová farba veľmi intenzívne, v preklade to znamená, že ak dosiahneme teda peknú hnedú a vy sa znovu nafarbíte sama o pár týždňov a znovu to tak stmavne, tak to už je prúser. Úplne inak chytá tá istá farba na nikdy nefarbený vlas a inak na stiahnutý porézny otvorený vlas.

Nie je vôbec písaným pravidlom, že tmavá farba zostaruje. Neplatí to na všetky ženy a sú dokonca typy, ktorým tmavá naozaj pristane oveľa viac ako strednehnedá.

Ale ako spoznáte, že práve vy ste tá zo skupinky žien, ktorým tmava nelichoti? No zhrnieme si to.

To, že naozaj každá kaderníčka máme odchýlky v názoroch na farby, je úplne prirodzené. Ale ak sa kaderníčka fakt vyzná, a vníma ženu ako celok a všíma si jej tvár naozaj poriadne, tak to proste vidí a vie poradiť – že kedy je už čierna na klientku naozaj moc. Ono to proste poznať.

  1. prvá vec je príliš tvrdé a prísne rysy tváre, ktoré ak chcete zjemniť, tak čiernu nie, nie, nie….
  2. príliš bledá tvar, výrazné tmavé kruhy pod očami
  3. farebná typológia nepustí. Keď si pozrieme farbu očí, pleti, dokonca aj šperkov (zlato či striebro), či je opálená, ako sa líči a keď si všímame aké nosí farby oblečenia a zohľadníme koľko má zákazníčka rokov – ten pocit proste príde. Buď ju to robí zbytočne staršou, bez iskry v tvári a akosi zbytočne ostro, alebo naopak jej tmavá veľmi prospieva a vyzerá v nej vynikajúco a výrazne.
  4. celkom ťažké je však zosúladiť vtedy, keď tmavú nosila cely život, aj sa jej hodila, ale keď bola mladšia a nemala také pigmentové fľaky a vrásky, už má však svoj vek, úplne biele šedivé odrasty a ona sa stoj čo stoj nechce čiernej vzdať. To je výzva. Určite vtedy navrhujem ostať tmavá, ale nie čierna, vyberáme odtieň medzi 4/0 a 6/0, ak sa žene hodí tak s nejakým orieškovým melírom… a možno postupne pôjde ak svetlejšie. Tu však neplatí, že ak má šedivé odrasty, že z nej musí byt hneď blondína. Nemusí sa jej to vôbec hodiť. Je to veľmi, veľmi individuálne.

Mladé, krásne, svieže mladé tváričky znesú aj čiernu, aj keď z profesionálneho hľadiska je tam nesúlad, ale nebije to tak do očí ako pri žene v zrelom veku.

Služba “zbavte má čiernej” je u nás veľmi častá. Je však viac spôsobov ako čiernu presvetliť do hnedých odtieňov. A keďže ste každá úplne iná, vždy volíme ten spôsob, ktorý nielen vaše vlasy zvládnu, ale ktorý sa Vám bude naozaj hodiť.

Zdieľajte tento článok:

O autorovi

Študovala Obchodnú Akadémiu v Tvrdošíne, najviac ju bavila angličtina a najmenej účtovníctvo. Keďže jej maminka je kozmetička, tak už počas štúdia smerovali jej kroky k tomu naučiť sa, ako ženy skrášliť. Postupne vznikla myšlienka otvoriť si salón, ktorý je zameraný na vlasy aj vizáž, a tak v roku 2009 si začala plniť svoje nové ciele. Pred otvorením absolvovala rekvalifikáciu v Bratislave a pracovala ako kaderníčka v Londýne a Norwichi jeden rok.