Lucia

Nie som vyučená kaderníčka, ale o to viac som sa v mojich začiatkoch v roku 2009 vzdelávala a presahovala hranice kaderníckej kreativity.

Študovala som Obchodnú akadémiu v Tvrdošíne, rodičia ma chceli smerovať aj na gymnázium – dobre, že som nešla. Každý máme v sebe niečo iné, výnimočné, niečo čo treba podporiť. To, že som študovala takú školu dáva v mojom živote veľký zmysel – som totiž obchodníčka srdcom i dušou.

Môžem smelo povedať, že má práca napĺňa vo všetkých smeroch. Baví má viesť mojich zamestnancov a učiť ich nové veci, baví má vymyslieť ženám premenu imidžu, fascinuje má predlžovanie vlasov, viem nájsť zmysel aj v “obyčajnom” dofarbení odrastov… každá žena, ktorá sedí v kresle pri mne je v tom momente pre mňa stredobodom vesmíru.

Nie som sama, kto buduje značku Paradiss. Sme tím, ktorý Vám tiež predstavím.
Spoločne, deň čo deň robíme ženám deň krajším…..
Samozrejme nielen vlasmi, ale aj príjemným rozhovorom, poradenstvom, masážou hlavy, kávičkou….

Čo ťa na práci najviac baví?
Spoznávať ľudí. Baví má venovať sa im. Okrem kaderníckeho remesla sa venujem aj vizážistike. A kombinácia nových vlasov a líčenia – to je moja vášeň. Mám rada, keď viem poradiť každej žene na mieru a vyriešiť jej “problém”. Veľa sa vzdelávam a stale rozširujem svoje obzory.

Čo máš rada v súkromí?
V súkromí som veľký milovník psov, mam Staffordsirskeho Bulteriera (tzv. Mierumilovneho Staffbulla)
Som maniak na knihy (osobný rozvoj, psychológia, podnikanie, zdravie)
Milujem varenie, nemám rada pečenie koláčov. Ale kváskujem.

Ako tráviš čas mimo práce?
Rada trávim čas s mojimi dvoma synčekmi a skvelým manželom, ktorý trpezlivo rešpektuje moje časté hodiny v práci. Mne je najlepšie doma, mám to tam rada. S manželom pri kávičke. Viem si oddýchnuť aj aktívne, aj pasívne. Mám rada prechádzky, bicykel, lyžovanie ale aj leňošenie. Rada počúvam podcasty. S deťmi radi hráme hru Rummikub a smerujem ich k tomu, aby milovali knihy, tak ako ja.

Odkiaľ si? Čo o sebe ešte prezradíš?
Som z Námestova a som znamenie býk. Som silne organizačný typ. Mám rada seriály a neznášam horory. Nepozerám Televízne Noviny, a milujem hudbu z rokov 90’.
Pracovne aj súkromne má poháňa vpred hlavne to, že viem presne čo chcem.

 

Adriana

Počas materskej som si zamilovala česanie účesov, a začala som si uvedomovať, že po skončení krásneho obdobia s mojimi deťmi sa chcem niekde pracovne zaradiť. A tak som si v roku 2018 urobila akreditovaný kadernícky kurz v Žiline a to mi otvorilo nečakané možnosti. Začala som sa hlbšie zaujímať aj o iné kadernícke úkony, než len česanie. Absolvovala som aj ďalšie párdňové zaujímavé kurzy na Slovensku aj v Čechách. Po krátkom čase som skúsila šťastie a zaujímala sa o prácu v Paradiss. Bola som odhodlaná naučiť sa všetko potrebné.

Čo tá na praci najviac baví?
Na práci ma najviac baví, že neustále prináša niečo nové… je to krásna práca, rôznorodá, tvorivá a kreatívna, mám tu priestor pre moje nápady.
Rozhodnutie ísť na kurz bolo najlepším rozhodnutím v mojom živote. O to viac si to uvedomujem aj teraz, keď práca sa mi stala koníčkom a v salóne som sa naučila mnoho nových znalostí a postupov, pretože tu je v zaškoľovaní personálu naozaj riadny systém. Rada sa učím nové veci a to, že máme harmonický kolektív je len príjemný bonus. Najlepšou odmenou v práci pre mňa je spokojnosť zákazníčky. Baví má všetko, ale vychutnávam si veľmi presvetľovanie vlasov technikami, ktoré som si obľúbila.

Ako tráviš čas mimo prace?
V súkromí mám rada bicykel, plávanie, korčuľovanie, aranžovanie a moju záhradku. Mám rada varenie, aj pečenie…ale najradšej si jedlo vychutnávam, keď mi ho niekto navarí.

Čo o sebe ešte prezradíš?
Rada trávim čas s deťmi, mam dcéru aj synčeka. Najviac má teší keď sme všetci spolu – aj s manželom a celou našou veľkou rodinou. Ku šťastiu mi veľa netreba, dokážem si oddýchnuť aj doma pri dobrej kávičke, počúvaním hudby, zbožňujem západy slnka. Som z Novoti. Som znamenie lev.

 

Marianna

Som vyučená kaderníčka. Po škole som išla na materskú, a napriek tomu, že mám už tri krásne a dobré detičky a človek by si pomyslel, že už nič iné nebudem stíhať, tak vždy som sa snažila ešte vzdelávať vo svojom odbore doma a nájsť harmóniu medzi rodinou a remeslom, ktoré mám v rukách. Aktívne som strihala, česala a farbila celú rodinu. Pozerala som veľa noviniek na internete, aby som nezaspala dobu.

Som šťastná keď chytím vlasy a môžem s nimi robiť, čo uznám za vhodné, podľa svojej fantázie. Keď mi zákazníčka dôveruje.
Keď som videla ponuku, že hľadajú do Paradiss kaderníčku – neváhala som. Cítila som, že potrebujem niekoho, kto má bude viesť a učiť nové veci. Že potrebujem odpovede na kopu mojich otázok, a to mi nie vždy internet dokáže ponúknuť. Už ako som prechádzala zaškolovacím systémom, bolo mi jasné, že sa tu dozviem veľmi veľa nových a užitočných vecí. Táto práca ma fascinuje a napĺňa v každom smere.

Čo ťa na práci baví?
Na práci s vlasmi ma najviac baví konečný výsledok. Keď pri fúkaní sa začína objavovať výsledok môjho výberu farby alebo keď sa začne pekne rysovať strih.

Čo máš rada v súkromí?
V súkromí rada cvičím pamäť lúštením krížoviek.
Veľmi rada pečiem, varím to je jedno či mám upiecť z kysnutého cesta alebo len také koláčiky. Baví má starať sa o rodinu.
Z toho čo robím v súkromí mám najviac rada oddych na slniečku, ale až keď je v dome poriadok. Nemám rada neporiadok.

Ako tráviš čas mimo práce?
Ako manželka a matka mám rada čas strávený so svojimi detičkami a manželom. Sú pre mňa všetkým.
Mám rada prechádzky, bicyklovanie, opekanie v prírode, grilovanie, posedenie s blízkymi, hry a výlety s deťmi. Som rodinný typ.

Odkiaľ si? Čo o sebe prezradis?
Som z Oravskej Jasenice a som znamenie rak.
Mám rada komédie, dokumenty a príjemnú hudbu.
Neznášam bojové filmy ani horory.

Zdieľajte tento článok: