Lucia

Nie som vyučená kaderníčka, ale o to viac som sa v mojich začiatkoch v roku 2009 vzdelávala a presahovala hranice kaderníckej kreativity.

Študovala som Obchodnú akadémiu v Tvrdošíne, rodičia ma chceli smerovať aj na gymnázium – dobre, že som nešla. Každý máme v sebe niečo iné, výnimočné, niečo čo treba podporiť. To, že som študovala takú školu dáva v mojom živote veľký zmysel – som totiž obchodníčka srdcom i dušou.

Môžem smelo povedať, že má práca napĺňa vo všetkých smeroch. Baví má viesť mojich zamestnancov a učiť ich nové veci, baví má vymyslieť ženám premenu imidžu, fascinuje má predlžovanie vlasov, viem nájsť zmysel aj v “obyčajnom” dofarbení odrastov… každá žena, ktorá sedí v kresle pri mne je v tom momente pre mňa stredobodom vesmíru.

Nie som sama, kto buduje značku Paradiss. Sme tím, ktorý Vám tiež predstavím.
Spoločne, deň čo deň robíme ženám deň krajším…..
Samozrejme nielen vlasmi, ale aj príjemným rozhovorom, poradenstvom, masážou hlavy, kávičkou….

Čo ťa na práci najviac baví?
Spoznávať ľudí. Baví má venovať sa im. Okrem kaderníckeho remesla sa venujem aj vizážistike. A kombinácia nových vlasov a líčenia – to je moja vášeň. Mám rada, keď viem poradiť každej žene na mieru a vyriešiť jej “problém”. Veľa sa vzdelávam a stale rozširujem svoje obzory.

Čo máš rada v súkromí?
V súkromí som veľký milovník psov, mam Staffordsirskeho Bulteriera (tzv. Mierumilovneho Staffbulla)
Som maniak na knihy (osobný rozvoj, psychológia, podnikanie, zdravie)
Milujem varenie, nemám rada pečenie koláčov. Ale kváskujem.

Ako tráviš čas mimo práce?
Rada trávim čas s mojimi dvoma synčekmi a skvelým manželom, ktorý trpezlivo rešpektuje moje časté hodiny v práci. Mne je najlepšie doma, mám to tam rada. S manželom pri kávičke. Viem si oddýchnuť aj aktívne, aj pasívne. Mám rada prechádzky, bicykel, lyžovanie ale aj leňošenie. Rada počúvam podcasty. S deťmi radi hráme hru Rummikub a smerujem ich k tomu, aby milovali knihy, tak ako ja.

Odkiaľ si? Čo o sebe ešte prezradíš?
Som z Námestova a som znamenie býk. Som silne organizačný typ. Mám rada seriály a neznášam horory. Nepozerám Televízne Noviny, a milujem hudbu z rokov 90’.
Pracovne aj súkromne má poháňa vpred hlavne to, že viem presne čo chcem.

 

Janka

Hoci som vyštudovala Hotelovú akadémiu, vždy ma to ťahalo k vlasom. Často som česala sestru, spolužiačky a takto to začalo.
Venovala som sa účesom viac a viac, ale to mi nestačilo. Postupne som začala chodiť na kurzy nielen ohľadom účesov, ale aj strihania a absolvovala som akreditovaný kurz v Žiline.

Vďaka tomu som získala vedomosti, ktoré mi pomohli, aby som si splnila sen a mohla sa uchádzať o prácu v kaderníctve. Toto bola pre mňa ideálna príležitosť. Aj keď to znamenalo, že na sebe musím ešte veľa pracovať.

Čo ťa na práci najviac baví?
Najviac ma baví, keď je dobre odvedená práca a ja vidím, že je zákazníčka spokojná a odchádza s dobrým pocitom. Vtedy práca dáva zmysel a viem, že stojí za to neustále sa vzdelávať a posúvať ďalej. Moja „srdcovka“ sú účesy, no obľúbila som si aj ostatné služby, ktoré v salóne ponúkame.

Ako tráviš čas mimo práce?
Môj čas najviac venujem rodine. Veľmi ma teší, keď sa stretávame všetci spolu pri grilovačkách, oslavách alebo len tak cez víkend. Chodíme na výlety a spoznávame nové miesta.
Okrem toho mám rada dlhé prechádzky, bicykel, badminton a rada si pozriem dobrý film.

Odkiaľ si? Čo o sebe ešte prezradíš?
Momentálne bývam v Námestove a mám jedného synčeka. Som v znamení býka a môj deň si neviem predstaviť bez hudby alebo počúvania rozprávok.

Zdieľajte tento článok: