Lucia

Nie som vyučená kaderníčka, ale o to viac som sa v mojich začiatkoch v roku 2009 vzdelávala a presahovala hranice kaderníckej kreativity.

Študovala som Obchodnú akadémiu v Tvrdošíne, rodičia ma chceli smerovať aj na gymnázium – dobre, že som nešla. Každý máme v sebe niečo iné, výnimočné, niečo čo treba podporiť. To, že som študovala takú školu dáva v mojom živote veľký zmysel – som totiž obchodníčka srdcom i dušou.

Môžem smelo povedať, že má práca napĺňa vo všetkých smeroch. Baví má viesť mojich zamestnancov a učiť ich nové veci, baví má vymyslieť ženám premenu imidžu, fascinuje má predlžovanie vlasov, viem nájsť zmysel aj v “obyčajnom” dofarbení odrastov… každá žena, ktorá sedí v kresle pri mne je v tom momente pre mňa stredobodom vesmíru.

Nie som sama, kto buduje značku Paradiss. Sme tím, ktorý Vám tiež predstavím.
Spoločne, deň čo deň robíme ženám deň krajším…..
Samozrejme nielen vlasmi, ale aj príjemným rozhovorom, poradenstvom, masážou hlavy, kávičkou….

Čo ťa na práci najviac baví?
Spoznávať ľudí. Baví má venovať sa im. Okrem kaderníckeho remesla sa venujem aj vizážistike. A kombinácia nových vlasov a líčenia – to je moja vášeň. Mám rada, keď viem poradiť každej žene na mieru a vyriešiť jej “problém”. Veľa sa vzdelávam a stale rozširujem svoje obzory.

Čo máš rada v súkromí?
V súkromí som veľký milovník psov, mam Staffordsirskeho Bulteriera (tzv. Mierumilovneho Staffbulla)
Som maniak na knihy (osobný rozvoj, psychológia, podnikanie, zdravie)
Milujem varenie, nemám rada pečenie koláčov. Ale kváskujem.

Ako tráviš čas mimo práce?
Rada trávim čas s mojimi dvoma synčekmi a skvelým manželom, ktorý trpezlivo rešpektuje moje časté hodiny v práci. Mne je najlepšie doma, mám to tam rada. S manželom pri kávičke. Viem si oddýchnuť aj aktívne, aj pasívne. Mám rada prechádzky, bicykel, lyžovanie ale aj leňošenie. Rada počúvam podcasty. S deťmi radi hráme hru Rummikub a smerujem ich k tomu, aby milovali knihy, tak ako ja.

Odkiaľ si? Čo o sebe ešte prezradíš?
Som z Námestova a som znamenie býk. Som silne organizačný typ. Mám rada seriály a neznášam horory. Nepozerám Televízne Noviny, a milujem hudbu z rokov 90’.
Pracovne aj súkromne má poháňa vpred hlavne to, že viem presne čo chcem.

 

Adriana

Počas materskej som si zamilovala česanie účesov, a začala som si uvedomovať, že po skončení krásneho obdobia s mojimi deťmi sa chcem niekde pracovne zaradiť. A tak som si v roku 2018 urobila akreditovaný kadernícky kurz v Žiline a to mi otvorilo nečakané možnosti. Začala som sa hlbšie zaujímať aj o iné kadernícke úkony, než len česanie. Absolvovala som aj ďalšie párdňové zaujímavé kurzy na Slovensku aj v Čechách. Po krátkom čase som skúsila šťastie a zaujímala sa o prácu v Paradiss. Bola som odhodlaná naučiť sa všetko potrebné.

Čo tá na praci najviac baví?
Na práci ma najviac baví, že neustále prináša niečo nové… je to krásna práca, rôznorodá, tvorivá a kreatívna, mám tu priestor pre moje nápady.
Rozhodnutie ísť na kurz bolo najlepším rozhodnutím v mojom živote. O to viac si to uvedomujem aj teraz, keď práca sa mi stala koníčkom a v salóne som sa naučila mnoho nových znalostí a postupov, pretože tu je v zaškoľovaní personálu naozaj riadny systém. Rada sa učím nové veci a to, že máme harmonický kolektív je len príjemný bonus. Najlepšou odmenou v práci pre mňa je spokojnosť zákazníčky. Baví má všetko, ale vychutnávam si veľmi presvetľovanie vlasov technikami, ktoré som si obľúbila.

Ako tráviš čas mimo prace?
V súkromí mám rada bicykel, plávanie, korčuľovanie, aranžovanie a moju záhradku. Mám rada varenie, aj pečenie…ale najradšej si jedlo vychutnávam, keď mi ho niekto navarí.

Čo o sebe ešte prezradíš?
Rada trávim čas s deťmi, mam dcéru aj synčeka. Najviac má teší keď sme všetci spolu – aj s manželom a celou našou veľkou rodinou. Ku šťastiu mi veľa netreba, dokážem si oddýchnuť aj doma pri dobrej kávičke, počúvaním hudby, zbožňujem západy slnka. Som z Novoti. Som znamenie lev.

(aktualizovaná informácia je, že Aďka si ide v 2022 užiť materské povinnosti, ale o 3 roky jej držíme miesto, aby sa mala kam vrátiť, lebo na šikovných ľudí sa oplatí počkať )

 

Janka

Hoci som vyštudovala Hotelovú akadémiu, vždy ma to ťahalo k vlasom. Často som česala sestru, spolužiačky a takto to začalo.
Venovala som sa účesom viac a viac, ale to mi nestačilo. Postupne som začala chodiť na kurzy nielen ohľadom účesov, ale aj strihania a absolvovala som akreditovaný kurz v Žiline.

Vďaka tomu som získala vedomosti, ktoré mi pomohli, aby som si splnila sen a mohla sa uchádzať o prácu v kaderníctve. Toto bola pre mňa ideálna príležitosť. Aj keď to znamenalo, že na sebe musím ešte veľa pracovať.

Čo ťa na práci najviac baví?
Najviac ma baví, keď je dobre odvedená práca a ja vidím, že je zákazníčka spokojná a odchádza s dobrým pocitom. Vtedy práca dáva zmysel a viem, že stojí za to neustále sa vzdelávať a posúvať ďalej. Moja „srdcovka“ sú účesy, no obľúbila som si aj ostatné služby, ktoré v salóne ponúkame.

Ako tráviš čas mimo práce?
Môj čas najviac venujem rodine. Veľmi ma teší, keď sa stretávame všetci spolu pri grilovačkách, oslavách alebo len tak cez víkend. Chodíme na výlety a spoznávame nové miesta.
Okrem toho mám rada dlhé prechádzky, bicykel, badminton a rada si pozriem dobrý film.

Odkiaľ si? Čo o sebe ešte prezradíš?
Momentálne bývam v Námestove a mám jedného synčeka. Som v znamení býka a môj deň si neviem predstaviť bez hudby alebo počúvania rozprávok.

 

 

Alenka

Volám sa Alenka a pracujem v salóne ako recepčná. 15 rokov som podnikala úspešne s oblečením, ale chcelo to zmenu. Teraz sa starám o váš komfort kým vám pôsobí farba, vybavujem vaše objednávky a som preškolená na všetky produkty, ktoré ponúkame na predaj, aby som vám vedela poradiť na mieru. Navyše mám v mojej pracovnej náplni aj špecializované ošetrenia vlasovej pokožky aj vlasov. Nie som kaderníčka, takže zložitým odborným procesom sa nevenujem, ale ako tím sa krásne dopĺňame, lebo ponúkame viac služieb, aby sme uspokojil aj tu najnáročnejšiu klientku. Medzi taký nadštandard patrí napríklad diagnostika lupín a citlivej pokožky, vypadávanie vlasov či ako správne na kučery. Na všetko som preškolená a rada vám poradím.

Čo ťa baví na tvojej práci?
Hlavne práca s ľuďmi, proces zmeny vizáže a poradenstvo klientkám v oblasti vlasových produktov, keďže naozaj treba ku každej pristupovať individuálne.

Odkiaľ si a čo nám o sebe ešte prezradíš?
Som z Námestova. Voľný čas najradšej trávim so svojou rodinkou. Radi spolu športujeme, chodíme na prechádzky a v lete milujeme grilovačky. Veľmi rada čítam knihy, obľubujem rôzne žánre, ale najviac preferujem kriminálne bestsellery. Som v znamení kozorožec.

Sleduješ trendy? Rada meníš styling?
Často sa inšpirujem na sociálnych sieťach v oblasti módnych trendov, kozmetických produktov, alebo bytových doplnkov.
Napriek tomu v móde uprednostňujem jednoduchosť.

Aké sú tvoje top 3 produkty na vlasy z nášho portfólia?
No tak šampón SP Balance na citlivú pokožku, krásne voňavý a účinný kondicionér z rady Fusion a reparačnú penu Perfect hair na ošetrenie oslabených vlasov, všetko od značky Wella professionals.

Zdieľajte tento článok: