Kurz makeup artist MUAKurz, ktorý ponúkam, je presne vytvorený na mieru pre ženy, ktoré si chcú líčením privyrábať.

Taktiež som ho naplánovala tak, aby zaujal aj mňa, a viem sa vcítiť do osoby, ktorá chce vedieť toto krásne remeslo. Je jasné, že ak chcete po kurze aj zarábať, musíte mať nielen vedomosti ale aj plný kufrík kozmetiky. Bez toho sa nepohnete. Ak teda máte odhodlanie zarábať si ako vizážistka, po mojom kurze môžete hneď začať. Ak sa dokážete tvrdohlavo rozhodnúť niečo zmeniť , a budete počúvať moje rady, tak investícia do kurzu sa Vám vráti už za pár mesiacov. Žien, ktoré sa potrebujú profesionálne upraviť (teda dať sa nalíčit) je stále viac ako žien, ktoré takéto služby ponúkajú. Preto môžete v dobrom využiť túto dobu vo váš prospech. Dobu, kedy takmer každej žene záleží na tom, ako vyzerá. A nezabúdajte na to, že okrem investície do kurzu žiadne ďalšie veľké náklady mať nebudete. Pri tejto práci nepotrebujete mať hneď svoje priestory. Môžete chodiť aj ku zákazníčkam domov…

V prípade že už priestor a prevádzku máte (napr. ste kaderníčka alebo kozmetička), tak si zvýšite nielen tržby novou službou, ale aj svoje meno. Samozrejme potrebujete, aby o vás najskôr vedeli – aj s tým Vám pomôžem.

 

Pre koho je kurz vhodný?

Je veľmi vhodný pre už fungujúce kaderníčky, kozmetičky aj fotografky ci nechtárky ako doplnok ku službám.
Ďalej je veľmi vhodný pre majiteľky butikov s oblečením, ak chcete svojim klientkám kedykoľvek urobiť makeup trebárs ako darček k nákupu. Ďalej je veľmi vhodný pre ženy, ktoré pracujú v drogérii, kde sa predáva aj dekoratíva a vedeli by viac a lepšie poradiť (popri tom si už ale napr. v soboty môžete budovať klientelu). A v neposlednom rade je veľmi vhodný pre ženy na materskej, ktoré už popri bábätku (alebo popri svojej praci) by chceli pracovať zatiaľ napr. jeden deň v týždni. Keďže by to bola hlavne sobota, a VŽDY sa vo vašom okolí nájde niekto, kto ide na nejakú svadbu, ples ci stužkovú – je to pre vás výborná príležitosť.

 

Základne info o kurze

Kurz trvá 2 dni

 1. deň 5 hodín teória + prax
  • oboznámenie sa s produktami
  • základné info ku štetcom, hygiene, dekoratíve
  • prax na modelkách, ktoré Vám zoženiem (rôzne typy líčení)
 2. deň 5 hodín veľmi dôležitý – lebo sú skúšky – praktická časť na modelkách, musíte urobiť v dohodnutom termíne celý postup od základnej konzultácie až po komplet líčenie na 3 rôznych typoch žien – jedna na spoločenskú udalosť s mihalnicami, druhá líčenie zrelej pleti plus tretia jemné líčenie. A bude aj teoretická časť skúšky vo forme testu, o produktoch, štetcoch, hygiene….

 

Kozmetický kufrík

A keď garantujem, že začnete po kurze hneď zarábať, tak to by nebolo možné, keby ste nemali už svoju výbavu. V prípade, že už máte kufrík, a plno kozmetiky v ňom – tak výhoda pre vás, ale pochybujem, že má niekto plný kufrík, keď ešte neviete líčit.

Preto navrhujem ku kurzu dokúpiť už naplnený hliníkový kozmeticky kufrík, ktorý Vám viem pripraviť, aby ste už v prvý deň kurzu mohli s tým robiť. Mám presnú predstavu, čo v ňom potrebujete, produkty, ktoré mám overené, nie je to všetko z jednej značky, nepropagujem žiadnu konkrétnu značku.

Keď poviem kufrík, myslím tým doslova vizážistický hliníkový vkusný kufrík a v ňom všetko čo potrebujete. Podklady, Makeupy, korektory, líčenky, púdre, ruze, linky, očné paletky, špirály, lepidlá, mihalnice, štetce, tampóny, odlíčovacie produkty, rozjasňovače, fixačné spreje…. všetko vyberám ja, všetko poznám, mám overené a odskúšané. Nepotrebujete 30 odtieňov makeupu. Stačí 5-6 najpoužívanejších odtieňov a naučím vás ako to všetko používať. Koľko druhov makeupov potrebujete to už je iná téma, určite tam budete mať všetky potrebné druhy (zmatňujúci, rozjasňujúci, vodeodolný, minerálny, s ľahkým krytím, silným krytím)

Kozmetika, s ktorou líčim a ktorú som si veľmi obľúbila je Golden Rose z Turecka. Vo svete veľmi známa a dobre recenziovaná značka za dostupné peniaze. Samozrejme, používam aj iné ako NYX, MAC, GOSH, Makeup Studio, Bodyography, Ardeco…. tiež som zvedavá a rada skúšam nové veci. Kufrík by bol naplnený mixom týchto značiek.

Môj prepočet a odhad je, že potrebuješ na plný kufrík vecí aj kufrík samotný spolu 350 €.

Avšak, s každou sa dohodnem individuálne, čo by potrebovala zohnať, poradiť. Pokiaľ ti stačí toho len pár, tak 200 € je v pohode. Pomôžem ti ho naplniť v rámci tvojich finančných možností.

Musím však poznamenať, že z mojej skúsenosti nie vždy vysoká cena znamená super výrobok. Niekedy aj priemerná cena dokáže produktom veľmi prekvapiť. Nie som blogerka, a mojou prácou nie je každý deň sa maľovať a natáčat sa pri tom a hodnotiť, čo je dobré a čo zlé. Som majiteľka salónu, kde sa robia vlasy aj vizáž, kde sa predlžujú vlasy a kde každý deň pracujem aj ja. Takže kurz, ktorý som sa rozhodla ponúkať, je doplnok k tomu čo robím, lebo sa v tom čo robím naozaj vyznám, rada vediem a motivujem ľudí (aj mojich zamestnancov).

V mojom svete, v mojom okolí, na mojej milovanej Orave som si už urobila za tie roky portfólio kvalitných služieb a výsledkov, a viem, že mám čo ponúknuť. Stačí mať plán, osnovu, a vedieť to podať. A samozrejme vedieť to odborne. Určite je kopa dievčat, čo vedia tiež super líčiť, sú v tom naozaj excelentné. Ale ja vidím druhú stranu brehu – skôr veľa dievčat, ktoré líčit nevedia a chceli by. Alebo, ktoré líčit vedia, a aj tak o nich nikto nevie. Treba myslieť vo veľkom a mať veľké sny a vízie.

A čo také, ktoré sa snažia naučiť sa to z Instagramu a YouTube? Dá sa to naučiť? Dá.. Ale trvá to strašne dlho, stále to pozerať, a inšpirovať sa a hlavne mať to na kom skúšať. A mať čím to skúšať. Takže znova kupovať plno kozmetiky, často na princípe pokus/omyl. A začať nejako treba, nielen pozerať videá. Sledovať to a inšpirovať sa je veľkou výhodou. Ale keď začať najlepšie praxou, a s plným kufríkom kozmetiky, s ktorou sa naučím pracovať už na kurze a skúšať, skúšať, skúšať….

Mám úplne presnú predstavu ako môj kurz bude vyzerať, a aj presne viem ako výhody Vám viem ponúknuť, ak sa rozhodnete práve o kurz u mňa.

Je pre mňa veľmi dôležité, aby absolvent kurzu dostal to, čo mu sľubujem, a bol 100% spokojný/a.
Takže radšej vyškolím 1 osobu mesačne a poriadne ako 6 osôb mesačne a nedám zo seba maximum, lebo by som to nestíhala. Kurzy nie sú moja hlavná pracovná činnosť, preto termínov na kurzy bude len pár ročne a budú kvalitne pripravené. Pokiaľ sa Vám zdá kurz drahý, verte, že za lacné peniaze dostanete aj lacné informácie. S najväčšou pravdepodobnosťou začnete zarábať hneď po kurze, a do 3 až 6 mesiacov sa Vám investícia do kurzu (pripadne aj kufríka) vráti.

 

Výhody – teória

 • zhrnieme si všetko, čo potrebujete vedieť o produktoch, na čo sa aký štetec používa
 • povieme si aj aké typy pleti sú, prečo pripraviť si pleť pred líčením je také dôležité
 • všetky informácie dostane aj v tlačenej forme
 • hygienické návyky pri práci
 • ako začať vnímať svoju konkurenciu ako svoju najväčšiu výhodu
 • aké typy zákazníčok ma čakajú a ako si s tým poradiť
 • kedykoľvek po kurze sa ma môžete niečo opýtať, poradiť sa
 • budem vás motivovať, pomôžem vypracovať plán, cenník, marketing priamo šitý pre vás
 • pomôžem Vám zostaviť kozmetický kufrík plný dekoratívnej kozmetiky
 • naučím vás nielen líčiť, ale naučím vás aj ako sa predať. Lebo v dnešnom svete nestačí mať len talent. Musíš sa odlíšiť. Mám skúsenosti, ale mám hlavne veľmi cieľavedomú povahu, a budem sa snažiť, aby každý účastník môjho kurzu mohol skúsiť aké to je, robiť čo ťa baví a živit sa tým.
 • Povieme si aj s akými inými službami môžeš líčenie skombinovať v bežnom živote a predať sa
 • Som veľmi pozitívna osoba, čítam veľa kníh o podnikaní a živote, a na mojom kurze ťa určite nudiť nebudem
 • ako skombinovať rodinu, deti a prácu časovo
 • po tomto školení budete mat toľko informácií, že začnete hneď konať
 • po kurze, pokiaľ ho úspešné zvládnete, Vám pomôžem sa zviditeľniť a keď budete už naozaj šikovná a budete vedieť líčiť (čo môže byť aj hneď ak máte talent) tak Vám budem aj zákazníčky odporúčať)

 

Výhody – prax

 • na školení sa veľa bude líčiť na modelkách, ktoré ja zoženiem a aj jedna na druhej (teda na absolventkách kurzu).
 • z procesov líčenia si skúsime všetko – poklad, makeup, konturing, ako správne maľovať linky a čím, tieňovanie, dymové líčenie, líčenie zrelej vráskavej pleti, obočie, lepenie mihalníc, pery, rozjasňovač…. a samozrejme moje vychytávky za tie roky, ktoré som si začala sama používať a osvedčilo sa.
 • ako si líčenie odfotiť správne
 • Ak si zvolíte aj možnosť zostaviť Vám plný kozmeticky kufrík, tak už na kurze budete líčit tým

 

Na prihlásenie sa do kurzu nie sú potrebné žiadne vstupné vedomosti ani skúsenosti v oblasti vizážistiky a taktiež nie je podstatné akú školu máte vyštudovanú.

Jediné, čo je veľmi, veľmi podstatné je to, či vás baví móda, krása, či sa aj vy sama rada líčite a staráte o seba. Musíte sa na to povolanie proste hodiť. Musíte cítiť, že Vám to bude blízke. Lebo ak nie ste “ten typ” musíte začat od seba…. nemôžete predávať niečo, čo sama nenosíte každý deň.

Zdieľajte tento článok: